Kuidas hooldada puuvilla?

Puuvillane riie on valmistatud looduslikest taimsetest kiududest. Kiudude kudumise teel saadakse mugav ja hingav kangas. Et puuvillane kangas näeks hea välja ja püsiks aastaid, tuleks seda õigesti käsitseda. Puuvill on masinas pestav, kuid võib kokku tõmbuda, kui seda pestakse temperatuuril üle 40 ° C. Nii käesoe kui külm vesi on kokkutõmbumise ja venituse vältimiseks parim pesutemperatuur. Jahedam veetemperatuur aitab vältida ka heledamate või tumedamate värvide tuhmumist. Triikige puuvilla niiskena, kasutades triikraua auruseadet.Kuidas hooldada ramjeed?
Ramjee kiud pärinevad nõgese taime tüvest, täpsemalt Hiina nõgesest. Nõgese varred töödeldakse sarnaselt linakiudude töötlemisele.
Ramjee on linale sarnane jäme, läikiv taimne kiud, sageli segatud puuvilla, siidi ja sünteetikaga. Materjal on vastupidav kokkutõmbumise-, putukate- ja hallituse vastu, kuid kortsub kergesti.
Käsitsipesu on alati parim ja ohutuim viis ramjee pesemiseks. Teine võimalus on masinpesu 30°C, et vältida kokkutõmbumist või venitamist. Ramjeest riideid saab kuivatada kas riputades need pesunöörile või asetades rõiva pesukuivatisse, kasutades kuivatamiseks madalaimat temperatuuri. Kortsude eemaldamiseks on parim ja kindlaim viis aurutamine. Triikimiseks libista aurutsüklil triikraud õrnalt üle kanga või kasuta triikraua madalaimat temperatuuri. Pane tähele, et tavaline kuum triikimine, võib põhjustada tekstiili värvimuutusi, eriti tumedates toonides!Kuidas hooldada villa?
Loe alati hooldusjuhiseid iga konkreetse toote kohta, kuna need võivad erineda.
Vill kui kiud, hoiab end looduslikult puhtana, väljutades lõhnad niiskuse kontrolli kaudu. Samuti on vill looduslikult plekkide ja kortsude suhtes vastupidav. See tähendab, et ei ole vaja villaseid rõivaid väga tihti pesta.
Peale kandmist, õhuta oma villast rõivast, lastes sel rippuda siseruumides või õues kohas, kus õhk ringleks läbi kanga.
Kui villast rõivast on vaja pesta, pööra see pahempidi, see pikendab eseme väljanägemist. Väldi bioloogilisi pleegitus- ja pesuvahendeid, kui neid pole just
Woolmarki poolt heaks kiidetud. Pesumasinas pesemiseks, vali alati villa / siidi programm. Kui sellist programmi ei ole, kasuta õrna- või käsitsi pesemise tsüklit mitte kõrgemal temperatuuril kui 30 kraadi. Kui ükski neist variantidest pole saadaval, pese oma rõivast käsitsi.
Villa pesemine madalal temperatuuril, säilitab kiudude terviklikkuse ja kanga kvaliteedi,
Enne kui villast eset kuivatad, tõmba materjal soovitud vormi. Kui rõivas on kahanenud, saad selle õigesse suurusesse tagasi tõmmata, kui teed kanga niiskeks.
Kuivamiseks riputa oma ese riidepuule, aseta kuivatusrestile või mõnele muule tasasele pinnale otsese kuumuse või päikesevalguse eest kaitstult.
Kortsus rõiva värskendamiseks, riputa see auravasse vannituppa. Võib kasutada ka triikraua villa- või auruseadet.

Pea alati meeles, et riiete nõuetekohase pesemis-, kuivatamis- ja hoiustamisviisi kasutamine on jätkusuutlik. Sellega aitad oma tekstiilil kauem kesta ja kangas näeb parem välja!